Autowissel

Met het oog op de dichterbij komende datum (juni) waarop we met ons busje naar de autocontrole moeten gaan, en de leeftijd (13 jaar) en kilometerstand (230.000) durven we niet echt afwachten of we er nog eens door geraken!
We keken dus alvast uit naar een vervangwagen.
Dat we weer een busje zouden kopen stond eigenlijk al vast voor ons.
We hebben immers heel wat ruimte nodig om met z’n allen in de auto te kunnen zitten, en bovendien plaats genoeg voor rolstoel, k-walk, sta-apparaat en eventueel ook de fiets van Liesbeth.

't nieuwe busje
We vonden via internet een garage in Varsenare waar zo’n busje tweedehands werd aangeboden. Nog geen drie jaar oud en weinig kilometers. ’t Blijft natuurlijk wel een smak geld maar gelukkig kan je, met de nodige attesten (attest van handicap), toch wel wat fiscaal voordeel doen.

Bij aankoop van een wagen betaal je slechts 6 % btw in plaats van de gebruikelijk 21 %. Die 6 % wordt bovendien achteraf terugbetaald. Deze regel geldt ook bij een tweedehandsaankoop, op voorwaarde dat de verkoper een btw-plichtige (bijvoorbeeld een garage) is.
Ook bij eventuele herstellingen of aanpassingen van de auto betaal je slechts 6 % btw. Deze kan je niet terugvorderen.
Wanneer je in aanmerking komt voor deze btw-vermindering, kan je ook vrijstelling krijgen van inverkeerstelling en de jaarlijkse verkeersbelasting.

Dus nu alle administratie afhandelen en dan leren rijden met een “automatiek”.

balletpakje Ondertussen werd ook de vacature voor een assistente bij Liesbeth ingevuld.
Marjolein wordt vanaf 22 maart haar vaste assistent. ’t Zal voor Liesbeth dus weer even wennen worden…

Liesbeth is op school al een poosje begonnen met oefenen voor ’t schoolfeest. Wij kijken ondertussen uit naar een balletpakje (roze) dat ze kan dragen tijdens het optreden. Iemand suggesties?

2 Antwoorden op “Autowissel”

  1. Leuk de info aangaande oa autowissel,blijven doen !! er is nood aan info op mensenmaat (op niveau vd gewone man in de straat).
    Nu wat betreft de aankoop van een wagen,zit ik zelf ook nog met een pak vragen. Wat ? als je zelf een dochter hebt met een handicap, en je bent er als ouder niet meer, of je bent te oud enz en een broer of een zus nemen die taak over.
    Kunnen die dan ook, van die gunst maatregel genieten incl de 6 procent btw bij een herstelling.
    Gewoon een vraag

  2. Beste,
    hoe kom je te weten dat je bij aankoop van een tweedehandswagen 6% moet betalen ipv 21?
    ons zoontje heeft 25 punten waarvan 6 in pijler 1.
    kan jij ons wat meer informatie geven hoe we het beste eraan beginnen?
    alvast bedankt

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden.

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.